» «

אופנוע נייקד

אופנוע נייקד
איך נולדו אופנועי הנייקד ולמה הפכו?אופנוע נייקד (Naked motorcycle) הוא אופנוע עירום מראש, בלי חלקי פלסטיק מיותרים ויקרים, עם פחות משקל והתנהגות כביש מצוינת.

הנייקדים הם בעצם אופנועי ספורט שהורידו להם את החיפויים (פיירינג), עניין שהתחיל במקור מרוכבים באירופה שעשו תאונות ולא היה להם כסף להחזיר את האופנועים למפרט המקורי והיקר שלהם.

אז הם הסירו את חלקי הפלסטיק השבורים והסתפקו בהגה זול וזקוף ובכך בעצם "קיסטמו" ב-DIY זול את האופנועים השבורים שלהם למראה עירום.

התוצאה הנקייה, הפשוטה ואפילו גברית וקשוחה משהו דיברה אליהם. הפרגון מרוכבים אחרים גם הוא לא איחר לבוא. כך יצא שבשנות ה-80 ה"נייקדים" צמחו בפופולריות שלהם.

יצרניות האופנועים זיהו את הטרנד העירום של האופנועים הללו והחליטו לאמץ אותו, עם דגמי נייקד מהמפעל. המגמה הזו החלה בשנות ה-90, כשיצרנים איטלקים החלו לשחרר נייקדים, כמו המונסטר של דוקאטי ב-1993 ושנה אחר כך עם הטריומף ספיד טריפל המקורי.

מכאן החלו רבים מהיצרנים להוציא אופנועים עירומים, במקביל לדגמי הספורט המובילים מתוצרתם. הם הציעו אופנועים חסכוניים, שימושיים מאוד ובעלי ביצועים שווים לדגמי הספורט, ביצועים שבסופו של דבר מתבטאים ברכיבה מהנה.

אז נייקדים פשוטים הם אופנועים עממיים, עם מיכל דלק קטן יותר, חוטי חשמל בולטים, מינימליזם על גבול המוגזם ו... אהה... עם האבק שמצטבר עליהם, הנייקדים גם מתלכלכים ומלכלכים יותר מאופנועים אחרים. השרשרת והשלדה שלהם יצברו לא מעט לכלוך וכך גם הפנסים, שכל חרק בדרך יתעקש להימרח עליהם.

אבל מנגד, הרבה רוכבים השבעים בהם כי הם עולים עד רבע מאופנועי הספורט המקבילים שלהם ובניגוד לאחרונים, המכוונים לשחרור של מירב הכוח האפשרי ולנסיעה במהירות המרבית, הם כמעט תמיד מתאימים ומכוונים טוב יותר לנהיגה ברחובות ולרכיבה במגוון תנאים.

כתוצאה מכך אופנועי נייקד הם הרבה יותר מגוונים ברכיבות שהם מאפשרים. מרכיבה בעיר ועד נסיעות ארוכות, דרך טיולי סופשבוע או ירידה לשטח והם יחזיקו מעמד אפילו בנהיגת מסלול מרוצים.


זה שהתחיל את הכל - פרסומת לאופנוע הנייקד של דוקאטי:

https://youtu.be/0-tU_LRVn5I


מפלצות התהילה, ה-monster כנייקד ממותג ראשון:

https://youtu.be/0haV39uKXtE


מתאים לכל מקום - הטריומף ספיד טריפל:

https://youtu.be/oJOrVN9rmwQ


והסטריט פייטר של הנייקד - The Beast של KTM:

https://youtu.be/A8heeP16TIc


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.