» «

אורנג מאדן

אורנג מאדן
האם ספינת הרוחות אורנג מאדן הייתה אכן קיימת?זה קרה בשנת 1947, כשקריאת עזרה נואשת תפסה שתי ספינות אמריקאיות שעברו ליד מצר מלאקה, בין חצי האי במלזיה לבין האי סומטרה שבאינדונזיה. זו הייתה קריאה מהאניה ההולנדית "אורנג מאדן". המסר שהעביר האלחוטן שלה במורס הסתיים במילים "אני מת" ולאחריו השתררה שתיקת אלחוט מוחלטת.

אנשים מאחת הספינות מצאו את הספינה ובתוכה התגלו גוויות כל אנשי הצוות, כולל הכלב שהיה הספינה. לא היה הסבר או רמז לגבי סיבת מותם והגופות היו ללא פגיעות או פציעות כלשהן. פני המלחים היו אחוזות בעתה ופחד נורא. אנשי "כוכב הכסף" האמריקאים, שמצאו את המתים, סיפרו גם שחלק מהם נראה מצביע לכיוונו של אויב לא ברור.

אבל הנורא ביותר היה שבעודם מביטים בצוות המת, פרצה אש גדולה במטען שעל האוניה והמסייעים נאלצו לפנות אותה ולראות מרחוק כיצד היא מתפוצצת וטובעת בים. יחד עם הספינה הטובעת טבעו כל הממצאים ואפילו ההוכחות לקיומה. אמנם ספרים ועיתונים מהתקופה סיפרו את סיפורה של "אורנג מאדן", אך בשום רישום ימי אחר לא נמצאו פרטי ספינה בשם זה או דיווח על היעלמה.

אז האם האניה "אורנג מדן" הייתה אכן קיימת או שהיא פרי דמיונם של כמה מלחים אמריקאים ששתו יותר מדי יין שרוף?


הנה סרטון על אניית המוות המסתורית אורנג מאדן:

http://youtu.be/W1OWvPSF5og?t=1m24s


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.