» «

איגור סיקורסקי

איגור סיקורסקי
מיהו סיקורסקי שפיתח את המסוק היעיל הראשון?הראשון שהצליח לבנות מסוק שימושי היה גאון תעופה בשם איגור סיקורסקי (Igor Sikorsky). בשנת 1910, פיתח המהנדס הרוסי את המסוק הראשון שהצליח להתרומם מעל פני הקרקע.

אחרי המהפכה ברוסיה סיקורסקי עזב את רוסיה והגיע לארצות הברית. בה הוא יפתח את המסוקים היעילים הראשונים ויהפוך את מה שהיה קודם כמעט שעשוע של מהנדסי מטוסים לכלי תעופה ממשי. כי לעומת המסוקים שנבנו לפניו ולא היו שימושיים באמת, היה המסוק של סיקורסקי מכונת טיסה מוכחת.

המסוק שלו היה בעל שני רוטורים. הרוטור הראשי שלמעלה איפשר לו המראה אנכית (ישר למעלה, בלי צורך בשדה תעופה) ושהייה באוויר. רוטור הזנב הקטן מנע ממנו להסתחרר ואיפשר לו סיבוב ותנועה קדימה.

בתחילה ייעד סיקורסקי את המסוק שלו להיות כלי להצלת חיי אדם ורק בהמשך החלו מטוסים לשמש לצרכים רבים אחרים, במיוחד לצרכי פינוי ואספקה צבאיים.

בהמשך חייו המשיך איגור סיקורסקי לפתח בארה"ב מטוסים וכלי תעופה עד סוף ימיו. תרומתו של סיקורסקי להתפתחות התעופה הייתה עצומה והוא זכה ליוקרה רבה על תרומתו לתולדות האווירונאוטיקה.


הנה סרטון על גאון המסוקים איגור סיקורסקי (עברית):

https://youtu.be/CQehbfplETs


על אחד מגדולי התעופה הרוסית סיקורסקי:

https://youtu.be/1ULvnlGpYfw


עד שהוא יגיע - ההליקופטרים המוקדמים שלפניו ולא הצליחו להפוך בטיחותיים מספיק:

http://youtu.be/FPF9OP7Jync


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.