» «

בוזלודז'ה

בוזלודז'ה
מהו היכל החייזרים הקומוניסטי?דמיינו היכל, שנבנה על פסגה בהרי הבלקן והוא ענקי ומרשים באופן יוצא דופן, מזכיר אתר נחיתה של עב"ם ענקי, אך הוא נטוש לחלוטין וחסר שימוש. המקום נקרא בוזלודז'ה (Buzludzha).

בגובה של 1441 מטר מעל פני הים ורחוק מכל מקום ישוב, זהו אחד המקומות הנטושים בעולם. הוא נבנה ב-1981 על ידי המפלגה הקומוניסטית של בולגריה. המטרה הייתה להנציח את ייסוד המפלגה הסוציאל-דמוקרטית של בולגריה, בשנת 1891. זו הייתה המפלגה שממנה נולדה המפלגה הקומוניסטית של בולגריה, מי שתשלוט במדינה מטעם ברית המועצות לאורך תקופת המלחמה הקרה.

לפסגה עצמה משמעות היסטורית רבת חשיבות לבולגרים. הקרב שהתנהל בה בשנת 1868 היה הקרב האחרון בין הצבא העות'מאני למורדים הבולגרים, שהצליחו להכניע את צבא האימפריה ולזכות בחופש עבור בולגריה.

אבל מבנה בוזלודז'ה (בולגרית: ) לא שימש זמן רב מדי. שנים מספר לאחר חנוכתו, לאחר שהמשטר הקומוניסטי בבולגריה התפרק, הפסיקו הבולגרים לתחזק את המבנה המבודד וכיום הוא נטוש וחלקו הרוס.


הנה האתר הנטוש שבבוזלודז'ה:

http://youtu.be/U68wYtDq-7k?t=6m54s&end=7m53s


סיפורו של המקום:

http://youtu.be/62Qvp4y031k


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.