» «

בום

בום-מן
מה זה בום בקולנוע ומה עושה הבום-מן?הבום (Boom) הוא מוט ארוך שבקצהו מיקרופון. בום מאפשר להקליט את קולות השחקנים בזמן צילום הסרט, מבלי שהמיקרופון ייראה בצילום. על המוט מחובר מיקרופון שמקליט מקרוב את הדיאלוגים, כלומר השיחות שמנהלים השחקנים בעת צילום הסרט. פעמים רבות, במיוחד בצילומי חוץ, עוטפים את המיקרופון במכסה פרוותי, שמונע מהקלטה של קולות הרוח.

במהלך הצילומים של סרט או של תוכנית טלוויזיה, אוחז את הבום עוזר-מקליט שנקרא "בום-מן" (Boom man). הבום-מן אחראי על הפעלת הבום ומסייע להקלטה של קולות השחקנים. בעת צילום הסצנה מקפיד הבום מן על מיקום המיקרופונים במקום הטוב ביותר, מקום שממנו יקליט את השחקנים בצורה הטובה ביותר וללא רעשי רקע ומצד שני - לא ייראה בפריים, כלומר בתוך התמונה שצולמה. ואכן, כדי לקבוע את המיקום המתאים ביותר לבום בזמן צילום הסצנה, צריך הבום-מן לעבוד ביחד עם הצלם על מיקומים וזוויות הבום.

בסרטים עתירי תקציב יעבדו לא פעם כמה אנשי בום, כשכל אחד מקליט בסצנה שחקן אחר. מנגד, בסרטים דלי תקציב או בסרטי תעודה וכתבות בטלוויזיה, לא פעם אין תקציב מספיק אפילו לבום-מן אחד, לכן טכנאי הקול הוא שאוחז את הבום וגם מקליט.


הנה סרט קצר שבו הדמות הראשית היא בום-מן בצילומי סרט:

http://youtu.be/TuPOX5yLzN4


וקליפ על בום-מן עם בום שמגן הרוח שלו כתום, ועובר חוויות מעניינות:

http://youtu.be/sFu9_b-BsIs


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.