» «

גשר כבלים

גשר ריו-אנטיריו
מהו גשר הכבלים הארוך בעולם?הגשר מעוגן הכבלים הכי ארוך בעולם הוא גשר ריו-אנטיריו (Rio–Antirrio bridge שממוקם על פני מפרץ קורינתוס שביוון. באורך של 2,252 מטר הוא נחשב למישור התלוי על ידי כבלים הארוך ביותר בעולם.

הגשר הזה הוא לא רק מרשים, ארוך ויפה במיוחד - הוא גם יצירת מופת ארכיטקטונית והנדסית של ממש. מהנדסי הגשר התגברו במהלך התכנון והבנייה על קשיים רבים, שכללו מים עמוקים, סכנת צונמי באזור המפרץ, חשש מרעידות אדמה בשל תזוזת לוחות טקטוניים שמתרחשת באזור ושגורמים גם להתרחבותו של מפרץ קורינתוס ב-30 מילימטר בשנה.


הנה גשר ריו-אנטיריו (Rio–Antirrio bridge) שמחבר את יוון הצפונית לחלק הדרומי:

https://youtu.be/rer_tWgi-3I


מבט מהאוויר:

https://youtu.be/W_xc2u42EjE


וחצייה של הגשר במכונית:

https://youtu.be/RoUORq6RhO8
גשר מיו
מהו הגשר הגבוה בעולם?הגשר הגבוה ביותר בעולם הוא גשר מילאו (Millau Bridge). הגשר המרהיב, שתוכנן בידי האדריכל העולמי נורמן פוסטר, מתנשא לגובה של 270 מטרים. הגשר המדהים עובר מעל עמק נהר טארן שבדרום צרפת ופוסטר רצה שהוא יהפוך לחלק מהנוף ולא למשהו זר ומנוכר לו, או במילים שלו "שיתמזג עם הטבע ושעמודיו ייראו כאילו הם צמחו מתוך האדמה". האדריכל הסביר שהוא רצה שהגשר ישתלב בנוף כחלק ממנו "בעדינות של פרפר".

נסיעה מעל גשר מילאו היא כמו נסיעה בשמיים. הגשר מתנשא לגובה מטורף של 343 מטרים מעל פני האדמה, מעט גבוה יותר מאייקון צרפתי ותיק יותר, מגדל אייפל.

באורך של כמעט 2.5 קילומטרים, גשר מילאו הוא גם הגשר התלוי הארוך ביותר בעולם. הגשר הוא גשר כבלים, שבו כבלים המחוברים לעמודים הם שמחזיקים את הגשר באוויר.


הנה גשר מילאו שמעל הנהר:

https://youtu.be/PywECdNkeFA


הסבר על הגשר המדהים של מילאו:

https://youtu.be/6WI2IhGoblM


חיבור דרמטי בין האזור העתיק והגשר המודרני:

https://youtu.be/fmCH2eevFu0


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.