» «

דוגמנות מסלול

דוגמנות מסלול
למה דוגמניות על המסלול הפסיקו לחייך?רבים תוהים למה דוגמניות מסלול אף פעם לא מחייכות. הן רציניות, נראות מרוחקות, כמעט אומללות. זה לא תמיד היה כך.

בשנות ה-60, בתקופה בה החלו לראשונה להציג קולקציות בתצוגות אופנה, הדוגמניות דווקא נהגו לחייך ואף לצחוק. היו מהן מי שאפילו רקדו קלות. זה היה ניגוד לגברים, שכלל לא נהגו לחייך בתצוגות האופנה. הרי הם מעולם לא נדרשו לרצות אף אחד.

אבל בהדרגה החלה להתפתח העדפה לדוגמנים חסרי הבעה. השיטה הייתה לשים את הדגש על הצגת הבגדים ולא הפנים. האווירה הייתה שחיוך מושך את תשומת הלב אל הפנים.

בתחילת שנות ה-80, כשהחלו לעלות המעצב היפני יוז' יאמאמוטו וקום דה גארסון ומעצבי-על כמו איב סן לורן, אז החלה התופעה של דוגמנים קודרים.

יש האומרים שזה בא כתגובת נגד לתקופה בה זכו דוגמניות-על בעלות אישיות דומיננטיות להצלחה. היו מי שחשו צורך למחוק את האישיות של דוגמניות כמו סינדי קראופורד, אל מקפירסון ואימאן ולהביא לכך שלא יבלטו כל כך על המסלול.

גם עליית הפמיניזם יצרה את המצב החדש, בו נוצר אצל הנשים צורך להיתפס כרציניות בחייהן המקצועיים. תנועת שחרור האישה יצרה למעשה העדפה של מראה יותר אנדרוגיני וכוחני יותר. מחשש להיראות מגוחכות, הדוגמניות לא העזו לחייך. המסר היה שהמיקוד על המסלול הוא בבגדים ולא בהן.

עם השנים אמנם היו מעצבים ששברו את המוסכמות, ביניהם ז'אן פול גוטייה ששלח דוגמניות מחייכות אל המסלול. גם בפריז שלח המעצב הבריטי פול סמית' דוגמניות שמחות לדגמן על המסלול.

אבל ככלל, מרבית הדוגמניות עטו על פניהן מבט מתנשא ואפילו מעט אפל. השיטה הייתה הורדה של הסנטר מעט, תוך הרמת העיניים.


הנה ההסבר על דוגמנים וחיוכים:

https://youtu.be/f6XLSlkt7Z8


כשקול רובוטי כמו כאן מסביר את זה הוא נשמע עגמומי בעצמו:

https://youtu.be/HAqNZn-QWNk


בדוגמנות צילום החיוך הוא דווקא רצוי ויש שיטות טובות לזה:

https://youtu.be/Mvp5i742of8


לא בטוח שאפשר שלא לחייך במצב שמישהי לידך...

https://youtu.be/0TFosE0EJio
תצוגת אופנה
מהי תצוגת אופנה?
למה עושים תצוגות אופנה?


תצוגת אופנה (Fashion show) הוא אירוע שבו מציג בית אופנה, מעצב אופנה או כל גורם אחר בתחום, את עבודותיו בפני הציבור. זה נעשה באמצעות דוגמנים ודוגמניות הצועדים על מסלול ומציגים את הבגדים והאביזרים שעל גופם.

תצוגות אופנה הן לרוב אירועים מתוכננים היטב. על המסלול צועדות הדוגמניות בהליכה נוקשה ובמחוות שמקובלות בתחום. כל פרט, כולל הסיבובים והפניות הראש אל הקהל, נלמד ומתוכנן היטב. בקהל יושבים כתבי אופנה שידווחו לאחר מכן בתקשורת על התצוגה והעל הפריטים שהוצגו בה.

מוקפים על ידי מאפרים, מעצבי שיער, צלמים ומעצבים - דוגמנים ודוגמניות מסלול מאופרים ומולבשים לתצוגה מאחרי הקלעים. מיד לאחר שהם מציגים פריט אחד ויוצאים מהמסלול, הם מיד מחליפים לפריט הבא בתצוגת האופנה. כך יהיו מוכנים להציג בתורם שוב ותצוגת האופנה תימשך ברצף, מבלי שהקהל ימתין.

בתום תצוגת האופנה, אם מדובר בקולקציה של מעצב אחד, כל הפריטים שעוצבו על ידו או ידה, נהוג שהמעצבים יוצאים אל הקהל ביחד עם הדוגמנים והדוגמניות ומקבלים מחיאות כפיים.


הנה מישהי שחולמת ומצטרפת לתצוגת אופנה (עברית):

https://youtu.be/Ab9JVjknGy8


תצוגת אופנה:

https://youtu.be/8uw3Yg5u_jA


תצוגת אופנה גברית:

https://youtu.be/KKqkKSf4Cv4


לתצוגות אופנה בוחרים לא פעם מקומות מסקרנים ולא צפויים:

https://youtu.be/dSgM4mWcd6I


וחלק מתצוגות האופנה מציגות בגדי קיץ וים:

https://youtu.be/u-RdBHTpAGk


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.