» «

דלוריאן DMC-12

דלוריאן DMC-12
מהי הדלוריאן DMC-12 שטסה בחזרה לעתיד?דלוריאן DMC-12 היא המכונית המפורסמת ביותר מהמכוניות שנכשלו בשוק. הסיבה היא הפרסום העולמי שבו זכתה כשכיכבה בטרילוגיה הקולנועית "בחזרה לעתיד". היא הייתה לא פחות ממכונת הזמן של גיבורי הסרטים הללו.

לצורך צילום הטרילוגיה, שהסרט הראשון בה יצא ב-1985, בחרו היוצרים את הדלוריאן (De Lorean) מדגם DMC-12. לא סתם נבחרה המכונית הזו. המראה העתידני שלה התאים לדימוי של מכונית שתיראה לאנשי שנות ה-50, זמן התרחשות הסיפור, כמעין צלחת מעופפת.

היא הייתה מכונית ספורט חדשנית לזמנה, כלי רכב שדלתותיו נפתחו כלפי מעלה. היום מכוניות יוקרה שונות מציעות דלתות שכאלה, אבל בשנות ה-80 של המאה הקודמת זה היה נדיר.

מכונית הדלוריאן הייתה כישלון מסחרי מהדהד. כמעט כל קושי פגע בסיכויים שלה, מהמחיר היקר, דרך הביצועים הספורטיביים הלא-מרשימים, שערי מטבע גרועים למכונית שמיוצרת בצפון-אירלנד וההיצע שכלל רק צבע אחד בלבד - כל אלה הפכו אותה למכונית שפשוט לא נמכרה. אחרי 6000 יחידות, פשט המפעל את הרגל.

סרטי "בחזרה לעתיד" הצליחו הרבה יותר. הסרט הראשון בסדרה יצא אחרי שהחברה כבר נסגרה. מייסד החברה שלח מכתב תודה עגמומי אבל כנה למפיקים, ציין שאנשים רבים קנו דלוריאן בזכות הסרט והודה להם על שהכניסו את הרכב היחיד שלו להיסטוריה.

בזכות האפיזודה הקולנועית המרשימה שלה, ממשיכה מכונית הדלוריאן עד היום להיות רכב אספנות מבוקש. מועדוני מעריצים בעולם כולו עוטפים אותה באהבה, כאילו לא עבר זמן רב מאז שהייתה ההבטחה הגדולה שהיא הייתה. ואולי במובן הזה היא באמת סוג של "מכונת זמן"...


כך הופיעה הדלוריאן לראשונה בסרט:

https://youtu.be/Psxktpxkc6o


הנה מכונית הדלוריאן המיתולוגית בהופעותיו הרבות בקולנוע ובטלוויזיה:

https://youtu.be/CkA9yEzNOz0


הנה סקירה לעומק על תולדות הדגם היחיד של מפעל הדלוריאן:

https://youtu.be/XctS_ghIIkI


וכך היא נראית במשחק המחשב GTA:

https://youtu.be/o7E0AVrjYqk


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.