» «

הרפתקאות הקלברי פין

הרפתקאות הקלברי פין
מיהו הקלברי פין?הרומן (ספר רחב יריעה, ארוך) על הרפתקאותיו של האקלברי פין נכתב על ידי הסופר מארק טוויין והתפרסם בשנת 1885. "הרפתקאותיו של האקלברי פין" נחשב ליצירת המופת הגדולה ביותר של טוויין ואחד הרומנים האמריקנים החשובים ביותר שהתפרסמו אי פעם.

הספר הוא דוגמה יחודית לספר למבוגרים שצמח מתוך סיפור שנכתב לילדים והתעלה עליו, שכן העלילה מתחילה זמן קצר לאחר סיום המאורעות המתוארים ב"הרפתקאותיו של טום סוייר" ומתבססת על דמויות וקשרים עם הסיפור שמסופר שם.

עלילת הספר מתרחשת בשנות השלושים של המאה התשע עשרה בעיירה קטנה בדרום ארצות הברית לפני ביטול העבדות. האקלברי פין בורח מביתו לאחר שאביו השתיין כולא אותו בדרישה שימסור לו את הכסף שגילה בספר "הרפתקאותיו של טום סוייר". האקלברי מארגן מצג שלפיו נרצח על ידי כנופיית פושעים ובחסות ההטעייה הוא בורח לאי הקרוב על רפסודה. שם הוא פוגש עבד בורח בשם ג'ים. ביחד בורחים ג'ים והאקלברי, במסע לאורך נהר המיסיסיפי. הם נמלטים מאנשי העיירה המשוכנעים שג'ים פגע בהאקלברי ואמנם זהו מסע של בריחה אבל למעשה הוא גם מסע פנימי לגילוי ולמידה על עצמם ועל החברה שבה הם חיים.


הנה קטע מסדרת טלוויזיה שהוקדשה ל"הרפתקאות הקלברי פין" של מרק טוויין:

http://youtu.be/mNBnnWARVy4


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.