» «

השטן של ג'רסי

השטן של ג'רסי
האם יש באמת מפלצת בשם "השטן של ג'רסי"?לא ברור אם סיפורו של השטן מג'רסי, או "השד מג'רזי" (Jersey Devil), הוא אגדה עממית או סיפור שמבוסס על עדויות של ממש. אבל במשך מעל 200 שנה יודעים אנשי ניו-ג'רסי לספר על יצור מיתולוגי בעל כנפיים, שתי רגליים וראש של כבש, שמגיח בלילות מביצה מבודדת ותוקף.

היצור שחי ביערות של דרום מדינת ניו-ג'רסי, נוטה על פי הסיפורים להיות מעט אלים, מה שלא מפריע להמונים להעריץ את דמותו המאיימת ולהפוך אותו לסוג של סלב מקומי.

במהלך השנים הפך "השטן של ג'רסי" לסוג של חביב-ציבור אימתני. אפילו קבוצת ההוקי הנערצת שלהם נטלה את שמו ונקראת "ניו ג'רזי דווילס" - השדים של ניו ג'רזי... בררררר...

האגדה מספרת על משפחה מהמאה ה-18 שהיו לה 12 ילדים. נבואה איומה של האם גרסה שילד נוסף יהיה לא פחות מאשר השטן. כשנולד הילד ה-13, תינוק רגיל לחלוטין, נראה היה לרגע שהכל בסדר, אך בתוך שניות הוא הפך למפלצתי, הרג את המיילדת עם הטלפיים האיומות שלו והתעופף החוצה דרך הארובה. שם המשפחה היה לידס ומכאן שמו הנוסף - "השטן של לידס".


הנה סרטון על השטן של ג'רסי:

http://youtu.be/Em8Pfdb2kpA


ומצגת וידאו עם ציורים ותמונות של השטן מג'רסי:

http://youtu.be/VcVKiqgaJJ8


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.