» «

טירת אלץ

טירת אלץ
כיצד טירת אלץ לא השתנתה מאז המאה ה-12?דמיינו טירה ימי בייניימית שלא משתנה כמעט מילניום שלם, על אף כל המלחמות, ההתקפות, המשברים והשינויים בכלכלה הגרמנית.

כזו היא בדיוק טירת אלץ (Eltz Castle) המרהיבה והמיוחדת. הטירה, כמו המשפחה שחיה בה כל השנים, נקראת על שם נחל אלצבך שבסביבה, למעשה באה מהמילה "אלס "או בגרמנית עתיקה "אלזה" - שמותיו של עץ האלמון השחור, הנפוץ לאורך נהרות גרמניה.

טירת אלץ לא נהרסה מעולם. מאז ימי הביניים ועד ימינו היא נשמרה במצבה המקורי. היא לא רק לא חרבה מאז נבנתה, כי כמעט ולא השתנה בה דבר במהלך השנים. כאן תוכלו לחוות את המסתורין והעבר של ימי הביניים היטב.

הטירה קיבלה את הכינוי טירת 500 המארקים. זאת משום שמשנת 1961 ועד 1995 היא הוצגה על השטר הגרמני בן 500 המארק. בעבר היא התפרסמה גם על בול, שהיה חלק מסדרת בולים של טירות שהוציא הדואר הגרמני.

כיום ניתן לבקר בחדרי הטירה השונים, כולם מעוטרים ומרשימים מאוד ואולי קשה להאמין, אבל גם מרוהטים בדיוק כפי שהיו מרוהטים ב-500 השנים האחרונות.

מרשימים מאוד כאן גם אולם האבירים, המטבח של הטירה, חדר ההלבשה המלכותי, חדר העבודה וחדר השריון. מעניינת מאוד גם התערוכה של הטירה. ניתן לראות בה שלל חפצי אמנות, כלים שונים ופריטי שריון יקרים. חלק גדול מהם נותרו כאן מאז ימי הביניים.

מסביב לטירה ניתן לפגוש את יער הלץ ובו הטבע הנקי והטהור ביותר. יש כאן מעל 300 דונם של יער. בעבר סיפקו העצים שבו עץ לחימום ולתאורת הטירה. היום הם מהווים שמורת טבע נפלאה, עם שלל מינים של בעלי חיים וצמחים אופייניים, שחלקם נדירים והם חיים ביערות, במים או לידם.

אפשר לפגוש הרבה מטיילים בשמורת הטבע של יער אלץ. בין עצי היער שעל המדרונות התלולים ועל כרי הדשא של עמק אלצבך הסמוך לו מהלכים מטיילים, מדוושים רוכבי אופניים ודוהרים פה ושם גם רוכבי סוסים.


הנה סיפורה של טירת הלץ:

https://youtu.be/gS2Zs8j4oEU


מבט מהאוויר ובכלל:

https://youtu.be/BxhxZHqHDGA


הסבר על הטירה:

https://youtu.be/g8R-EXTG9qA


ואותה משפחה המתגוררת כאן ב-850 שנה האחרונות:

https://youtu.be/gS2Zs8j4oEU


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.