» «

טרולים

טרולים
מיהם הטרולים?טרולים הם יצורים אגדיים שלא קיימים באמת. נמוכים ומעוותים, עם חזות משונה, גבנונים, בעלי אוזניים גדולות וחוטם ארוך. הם בעלי כוח רב ושכל מוגבל, ומגושמים למראה. מקורם במיתולוגיה הנורדית ובאגדות עממיות בסקנדינביה ובמיוחד בנורבגיה. הטרולים נקראים "אנשי הגבעות", שכן הם חיים בגבעות, על תלים ובבקעות נסתרות. ישנם גם "טרולי יער", שחיים בעומק היערות.

הטרולים נוטים לגנוב ורוצחים בלי הרהור מיותר. ומכיוון שחשיפה לשמש עלולה לאבנם ולהפוך אותם לסלעים, משתדלים הטרולים להתרחק מהשמש. לרוב הטרולים נתפסים כאויבי הכנסייה. לעתים מספרים גם על הברית שהם כרתו עם השטן. למזלם של הנוצרים, פוחדים הטרולים מצלבים ותפילות וגם צלילי פעמוני הכנסייה.

בעידן האינטרנט הושאל הכינוי "טרולים" גם לאנשים שמחבלים באתרי תוכן. הטרולים ברשת הם גולשים בעלי יצר הרס ונזק שחוזרים שוב ושוב לאתר, על מנת לקלקל את התוכן שבו ולזהם אותו. הטרול המצוי באינטרנט הוא גולש שמפיק הנאה משלהוב יצרים, זיהום בתוכן זבל, גניבת זהויות, התחזות לגולשים אחרים ועוד.

הורים בסקנדינביה מלמדים את הילדים לצחצח שיניים בכדי להיפטר מ"טרולי השיניים" הגורמים לחורים בשיניים. קריוס ובקטוס המפורסמים מהשיניים שלכם, הם פרי רעיון שהגה הסופר תורביורן אנגר כדי לעודד צחצוח שיניים וזהירות מעששת.


הנה דמויות של טרול:

http://youtu.be/eyHJw5DROkU


וטרול שנלכד לכאורה במצלמות:

http://youtu.be/dz0rTGOrBHk


וכצפוי, יש גם מוזיאון הטרולים:

http://youtu.be/VpMFVKO6eCk


בנורבגיה יש מקומות שונים שמוקדשים להם, כמו "לשון הטרול", סלע בולט מעל צוק נישא שמעל פיורד:

http://youtu.be/m7koGDPcnq4


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.