» «

יוסף וכתונת הפסים

יוסף
מהו סיפור יוסף וכתונת הפסים?את יוסף, בן הזקונים של יעקב ורחל, אהב אביו מאד, מה שמאד הרגיז את אחיו המקנאים של יוסף. יוסף קיבל מאביו כתונת פסים. יוסף, שהיה בעל חלומות, תמיד מספר עליהם, מה שמרגיז את האחים ומגדיל את שנאתם כלפיו. הוא חולק עם אחיו ואביו את חלומותיו, שבהם הם משתחווים לו, כמו אלומות בשדה וככוכבים בשמיים. אביו נוזף בו, מנסה לפייס את בניו האחרים, אך זוכר את הדברים.

יום אחד נשלח יוסף על ידי יעקב, אל אחיו הרועים בשכם. שנאת האחים אל יוסף גדולה. הם מפשיטים אותו מכתונת הפסים, משליכים אותו לבור ומחליטים למכור אותו לישמעאלים. לפני שהוא נמכר, לוקחים האחים את כותנתו של יוסף ומכתימים אותה בדמה של עז ששחטו. הם מביאים לאביהם את כתונת יוסף המגואלת הדם ויעקב מזהה את הכותנת ומניח שחיה רעה טרפה את בנו האהוב.

אבל הסיפור לא מסתיים כאן. בהמשך הובא יוסף למצרים ונמכר לעבדות אצל פוטיפר, סריסו של פרעה. בעזרת פתרון החלומות מצליח יוסף להגיע למעמד בכיר מאד במצרים. שנים אחר-כך, כשבאים אחיו למצרים בגלל הרעב בארץ ישראל, הוא מגלה להם מיהו ומציל את כל משפחתו מהרעב. הוא מביא אותם לחיות בביטחון לידו, בארץ גושן שבמצרים.


הנה סיפור יוסף וכתונת הפסים (עברית):

https://youtu.be/NbG52_sln1c


שיר מתוך המחזמר "יוסף וכתונת הפסים המשגעת" (עברית):

https://youtu.be/oqv9Sor1JYg


בואו נעבור על הצחוק (עברית):

https://youtu.be/zQgRy_zVjHE


וכל המחזמר שמוקדש ל"יוסף וכתונת הפסים המשגעת" (עברית):

https://youtu.be/Py9H07UmBUo?long=yes


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.