» «

כריסטיאן רוזנקרויץ

סן ז'רמן (רוזן)
מי היה הרוזן סן ז'רמן שריתק את העולם?הרוזן סן ז'רמן שחי במאה ה-18 הוא אחת הדמויות המרתקות והמסתוריות בכל הזמנים. הוא היה אדם מוכשר שסיפר לסובבים אותו שהכיר את ישו, מארי אנטואנט ועוד רבים שמזה זמן רב כבר מתו. מאז מותו של הרוזן חוזרות שוב ושוב השמועות על חייו שלא ממש הסתיימו. רבים טוענים שמעולם הוא לא מת והוא עדיין חי. אחרים אגב, רואים בו נוכל..

בחייו הרוזן מסן ז'רמן טען שהוא גלגול של כריסטיאן רוזנקרויץ, מומחה לתורת הנסתר ומי שהיה מייסד אגודת הסתרים המיסטית האגדית "מסדר צלב הוורד". ואם נקשה עוד קצת על הבאים להצביע עליו כאידיוט - בתרבות האירופית היה ידוע סן ז'רמן כאדם מוכשר בצורה לא רגילה - צייר מושלם, לפי עדות חבריו, אלכימאי מבריק, הרפתקן, ממציא, פסנתרן, כנר ומלחין מוכשר.

אבל קודם כל היה ידוע הרוזן הפעלתני סן ז'רמן כמי שאולי מצא את סוד האלמוות וחיי הנצח. זה לא מנע את תפיסתו בלונדון בעוון ריגול וכליאתו למשך זמן מה. בזמן שישב בכלא סיפרו עליו לעיתונות האנגלית שהוא הצליח לפתח סם נעורים שעובד וכל אנגליה התרגשה. בנושא זה סיפרו עליו מכריו שלאורך חייו הבוגרים הרוזן נראה כמי שהשנים לא הזקינו אותו כלל..


הנה סרטון על הרוזן בן האלמוות סן ז'רמן:

http://youtu.be/XneLPn3Opbw


סרטון שסוקר את דמותו המסתורית של הרוזן באריכות:

http://youtu.be/oP97qN5tBBQ


וספר על הרוזן המסתורי החוזר שוב ושוב אל העולם:

http://youtu.be/JHnLzzCMlH0


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.