» «

כריש

כרישים
מיהו הכריש, הדג שאין לו עצמות?כולם יודעים שהכריש הוא טורף ים אימתני ומיומן. אבל פרט אחד חומק מרובנו, בקשר לטורף הימי הזה. הכרישים הם דגים שאין להם עצמות.

הם לא לבד בעניין חוסר העצמות הזה. כמו כל מחלקת דגי הסחוס, שעליה הם נמנים, גם לכרישים אין עצמות אמיתיות אבל ממש לא רק להם. כך או כך, השלד של הכרישים עשוי מרקמה סיבית שנקראת סחוס. למעשה, מכל גופם של הכרישים, רק השיניים שלהם עשויים עצם!

כמו רוב דגי הסחוס, מרבית הכרישים הם טורפים. למעשה, הכריש הוא צייד הים המושלם. חושיו פועלים במתואם למטרת ציד בים. חוש הריח שלו מפותח מאוד והוא רואה למרחק רב. כרישים מסוגלים לזהות טרף ממרחק של מעל קילומטר וכמובן שגם לזהות טורפים המאיימים עליהם כבר ממרחק.


הנה הכריש (מתורגם):

https://youtu.be/svlEfxTyJQE


הכריש האימתני הוא מכונת הציד של הים:

http://youtu.be/h1XYa93Rz_Q


קבלו הסבר על הכריש שאין לו עצמות אלא סחוס:

http://youtu.be/U4b-Mv_3e4U


ובואו לחווית מציאות מדומה עם כרישים:

http://youtu.be/3WIS6N_9gjA?qr=yes
כרישים טורפים
האם אפשר לשחות ליד כריש ולצאת חי?התשובה היא כן. יש כאלה ששוחים עם כרישים ללא כלוב מגן. שחיה בקרבת להקת כרישי אלמוגים ואפילו האכלה שלהם, הם מסוכנים ביותר ואנשים שעושים את זה נוטלים סיכון מטורף, רק בשביל ההתרגשות המוזרה והבלתי נתפסת הזו. תבטיחו לנו שאתם לא תסתכנו ככה, טוב?

מצד שני, גם הסיכוי הכללי שלכם להיטרף על ידי כריש הוא לא ממש סביר. אם הייתם זוכרים שהסיכוי הוא אחד ל-250 מיליון שכריש יטרוף אתכם זה היה אומר לכם משהו?

אולי תתפלאו לדעת אבל הסיכוי שלכם למות בגלל מכונת השתייה עם המטבעות ופחיות השתיה הוא פי 2 מהסיכוי שכריש ירצה לסעוד בכם את הארוחה שלו.. במילים אחרות - לכו לים ואל תסתגרו בבית!


הנה הכריש (מתורגם):

https://youtu.be/svlEfxTyJQE


רוכבי הכרישים בפעולה:

http://youtu.be/bj5ufMLKYhk?t=5m7s


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.