» «

כריש לימוני

כריש לימוני
איך מתרבה הכריש הלימוני?הכריש הלימוני נקרא כך על שם הגוון הצהוב של עורו. על אף המראה המפחיד שלהם, הכרישים הלימוניים אינם מסוכנים לבני-אדם. על אף שהכרישים הלימוניים הם מין של דג, נקבות הכריש הלימוני (Lemon Shark) מביאות לעולם צאצאים חיים ולא ביצים.

עד ללידה עצמה, תהליך הרבייה של כריש לימוני דומה לזה של האדם. הוולדות מתפתחים במשך חודשים בגוף האם והם ניזונים מחבל שדומה לחבל הטבור של היונקים. כשהם יוצאים מבטן הכרישה הלימונית, מנתקים הצאצאים את החבל. לאחר תום הלידה, האם לא מגלה שום סימפטיה מיוחדת לצאצאיה. היא לא תגדל אותם ואפילו לא תזהה אותם. יש שאפילו תנסה לאכול אותם... זו אחת הסיבות שמיד לאחר שנולדו מזדרזים הצאצאים למצוא מחסה במנגרובים, בין עצי הים. הם יבלו ביניהם 3 שנים, עד שיגדלו ויתחזקו ויוכלו להגן על עצמם. אז יצאו אל הים הפתוח וינהלו בו חיים שלמים.

החוקרים מצאו שגם אחרי 15 שנים ישובו נקבות הכריש הלימוני, ממרחק של מאות קילומטרים, רק כדי ללדת את הצאצאים שלהן במקום המדויק שבו נולדו הן עצמן.


הנה הכריש הלימוני:

https://youtu.be/gEE2nFbVWG8


הנה לידת הכריש הלימוני:

https://youtu.be/LfQgRCg1bNA


ו"חדר יולדות" טבעי לאמהות לפני לידה:

https://youtu.be/zJbKbwuXij4


וסרטון לקטנטנים על הצלת הכריש הלימוני:

https://youtu.be/qciwCOP0BE0


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.