» «

מדינת דקוטה

אנדרטת קרייזי הורס
איפה נמצא הפסל הגדול ביותר בעולם?לאחר שנדחתה בקשת האינדיאנים להוסיף את פני מנהיגם לפסל הגדול של הר ראשמור, החל הפסל קורצ'ק ז'ולקובסקי, לפני 65 שנה, לפסל ב"גבעות השחורות" שבצפון דקוטה ארה"ב את הפסל הגדול בעולם. הסוף אינו נראה קרוב.

בשנת 1948 החלו צאצאי שבטי הסיו בהקמת אנדרטה עצומה, לזכרו של "קרייזי הורס" ולזכר תרבותם שנכחדה. על אף שהפסל מת כבר לפני 30 שנה, ממשיכים בני משפחתו לעבוד על הפרויקט ולהקדיש את דמי הכניסה לאתר הפופולארי, ביחד עם תרומות של נדבנים אמריקניים עשירים, כדי להמשיך ולהשלים את העבודה על הפסל.

המצביא האינדיאני המהולל "קרייזי הורס" ("זה שסוסו משוגע") הוא אולי האינדיאני הכי זכור במלחמה האבודה של האינדיאנים במלחמתם נגד שלטונות ארצות הברית, שפלשו לשטחי האינדיאנים והפריעו לאורח חייהם של שבט הלקוטה שבראשו עמד. בראש לוחמיו הוא הצליח להביס את הכוחות האמריקאים והצליח אף להשיג ניצחון צבאי מרשים בקרב ליטל ביגהורן בשנת 1876. אגב, היחידים שאינם משלמים דמי כניסה לאתר האנדרטה הם האינדיאנים.


הנה סרטון של אנדרטת קרייזי הורס בצפון דקוטה:

http://youtu.be/2gkQWxw17ao?t=17s


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.