» «

מדפסת לייזר

מדפסת
איך מדפסת פועלת?מדפסת (Printer) פועלת על עיקרון של יצירת הציור על הדף מנקודות רבות. בכך היא דומה למסך המחשב, שבו הפיקסלים יוצרים את התמונה המלאה. ישנן מדפסות מסוגים שונים, ביניהן מדפסת הלייזר, שמשתמשת בטונר כדי לצבוע את הדף המודפס ומדפסת הסיכות מהעבר, שסיכות יצרו בה את נקודות הדיו הרבות שיצרו את ההדפסה שעל הדף.

מדפסת הזרקת הדיו נפוצה כיום אצל משתמשים פרטיים. במדפסת כזו יש מחסניות דיו בצבעים שונים. בכל מחסנית יש נקבים, חורים קטנים שמהם מוזרק הדיו אל תאים שיתיזו אותו על הנייר. ההתזה יוצרת דוגמה מדויקת, על פי אותיות הטקסט, הצורות הגרפיות או התמונות המודפסות.

בהזרקת הדיו מותזת טיפה אחר טיפה של צבע על הנייר. הטיפות הזעירות והאחידות הן שיוצרות את הדיוק והאיכות של ההדפסה. נייר איכותי גם הוא תורם לכך שהצבע לא מתפזר וכך מתאפשרת הדפסה מדויקת ונקיה, ברזולוציה (הפרדה) גבוהה יחסית.

בדרך כלל המחסניות כוללות את צבעי היסוד ציאן (Cyan), צהוב (Yellow) ומגנטה (Magenta). הרכב הנקודות המודפסות בכל צבע, הוא שיוצר את מגוון הצבעים הגדול שבהדפסות צבעוניות. בדרך כלל יש במדפסות הדיו גם מחסנית עם צבע שחור. הוא נחוץ הן להדפסה הנפוצה יותר של טקסטים בשחור והן לחלקים השחורים בהדפסות צבע, המחייבים צבע שחור מלא ומדויק.


כך פועלת מדפסת הלייזר (עברית):

https://youtu.be/AFoK_2apVVc


ועוד אחד באנגלית:

https://youtu.be/yMmupCmo-70


כך מדפיסה מדפסת הזרקת הדיו הצבעונית:

https://youtu.be/NCIJUQbti30


וכך פועלת מדפסת לייזר צבעונית:

https://youtu.be/WB0HnXcW8qQ


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.