» «

מונטה בולקה

מונטה בולקה
מהו האקווריום בסלע של מונטה בולקה?אם הייתם שואלים זואולוגים שעוסקים במחקר התפתחות של בעלי חיים, הם היו אומרים לכם שמקבץ מאובנים יכול להיות בשבילם כמו אקווריום חי של בעלי חיים קדומים. המחקר יכול ללמוד כל כך הרבה ממקבצי מאובנים שכאלה, עד שכל גילוי בתחום מעורר התרגשות רבה בקהיליה המדעית.

זו אולי הסיבה שבמונטה בולקה (Monte Bolca) שבאיטליה מצוי אחד האתרים שחוקרי בעלי חיים וחוקרי מאובנים, פלאונטולוגים, עולים אליהם לרגל מכל העולם. שכן במונטה בולקה התגלה בעבר אחד מאתרי המאובנים המופלאים ביותר של דגים קדומים. ניתן לומר שזהו ממש "אקווריום בסלע" של מאובני דגים שהשתמרו היטב באירופה.

המאובנים של מונטה בולקה הם מקור מצוין למחקר על דגים קדומים מתקופת האאוקן. הדגים המאובנים ממונטה בולקה מעידים על הלגונות הקדומות ואיי האלמוגים של ים תטיס, שמרבית אירופה והמזרח התיכון היו בקרקעיתו. מונטה בולקה "הורם" באותה התנגשות לוחות שכנראה הרימה גם את הרי האלפים, למעשה שתי התרוממויות, שהתקיימו לפני עשרות מיליוני שנים.הנה האקווריום בסלע של מונטה בולקה שבאיטליה:

http://youtu.be/lD3l2kzg6pk


מאובני דגים מלפני 37 מיליון שנים ויותר מתגלים באיזור מונטה בולקה כל הזמן:

http://youtu.be/nSeK_lQcOGA


הנה סרט איטלקי שמציג את גילוי המאובנים:

http://youtu.be/dLXemcQp4Xc


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.