» «

מייק טייסון

מייק טייסון
איך הפך טייסון מאלוף העולם באיגרוף לפושע עני?הוא התחיל בתור ילד נמוך ושמנמן, שקיבל הרבה מכות מילדי השכונה, אבל כשהתבגר הוא היה לאלוף העולם באיגרוף ולאחד האנשים החסונים והחזקים באמריקה. כינו אותו אז "איירון מייק".

שמו מייק טייסון (Mike Tyson) וסיפורו מתחיל בשכונת ברוקלין שבעיר ניו-יורק. אבל הרגע שבו טייסון התפרסם היה ב-22 לנובמבר 1986. הוא התמודד בלאס וגאס נגד טרבור ברודריק, אלוף העולם באיגרוף. טייסון חבט בו וכבר בסיבוב השני השכיבו בנוק אאוט מהסוג שרק הוא ידע לייצר וניצח. כך התוודע העולם לאלוף העולם הצעיר ביותר אי-פעם. הוא היה בן עשרים וקצת וכבר זכה בתואר היוקרתי ביותר "אלוף העולם הבלתי מעורער".

שנתיים אחר-כך, ב-1988, הוא הכניע גם את מייקל ספינקס - עוד אלוף בלתי מנוצח. הפעם לקח לו רק 91 שניות להכניע אותו בעוד נוק-אאוט אימתני ולהרחיק את ספינקס מהזירה לצמיתות. הכינוי הנוסף שלו, "האיש האכזרי ביותר בעולם", הצדיק את עצמו לחלוטין.

הקריירה של טייסון הייתה בשמיים. גם הסטטיסטיקה החמיאה לו מאד - ב-19 הקרבות הראשונים שלו, הוא זכה בנוקאאוט, כש-12 קרבות מתוכם הוכרעו על ידו כבר בסיבוב הראשון.

בשנים שלאחר מכן החל טייסון לאבד את זה. זה התחיל בפברואר 1990, כשטייסון הובס בנוקאאוט בסיבוב ה-10 על ידי בסטר דגלס, במה שנחשב לאחת ההפתעות הגדולות בתולדות האגרוף.

מכאן החלה התדרדרות קשה והוא החל במעשי אלימות קשים, שהחזירו אותו שוב ושוב לכלא. באחד הקרבות הוא נשך את אוזניו של מתחרהו הוליפילד ונקנס ב-3 מיליון דולר. הוא חבט בשופט בזירת האיגרוף, באופנוענים שנקרו על דרכו, בעיתונאי במסיבת עיתונאים ובקיצור - ירד מהפסים. כך הוא המשיך להתדרדר עד שפשט את הרגל ונשאר עני, מכור לאלכוהול ולסמים. מאלוף בלתי מעורער ומתאגרף אגדי הוא הפך לעבריין מסכן ולא-מכובד לחלוטין.


הנה סיפורו של מייק טייסון:

https://youtu.be/RB0JMLKATqw


הנוקאאוטים הגדולים שלו:

https://youtu.be/L9EqCtm4RM4


הנה סיפור חייו המלא של מייק טייסון:

https://youtu.be/PAqMNAYNzW4?long=yes


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.