» «

מכונית הלוויות

קרון מתים
מה מאפיין רכב לוויות?מכונית לוויות, או רכב לוויות (Hearse) היא כלי רכב המיועד לשאת את ארון המתים אל המקום בו נוהגים הנוצרים לקבור את מתיהם, או לשרוף את גופתם.

המכוניות הללו הן מכוניות רגילות, לרוב מדגמי יוקרה, על מנת לכבד את המת. השלדה של כלי הרכב נשארת ובמפעל מתקינים מעליה מבנה בו החלק האחורי, מה שנקרא בגאז', הוא מוגבה וארוך מאוד, לא פעם גם יותר מ-7 מטרים, הכל כדי להכיל את ארון המתים הגדול.

במדינות צפון אמריקה, כמו ארצות הברית וקנדה, ניתן ממש לבחור את רכב הלוויה מקטלוג של מכוניות לוויה, במקום להסתפק ברכב הרגיל של של שירותי הקבורה הרשמיים.

רכב הלוויה התפתח מקרון המתים שנולד ככל הידוע בימי הביניים. אז הייתה הובלת המתים בארון סוג של מותרות השמורות לאצילים ולעשירים. אופה שהוא באמצע המאה ה-17 החלו לקשט את ארונות המתים והם הפכו מסוגננים וכבדים יותר.

אז גם החל השימוש בקרון שנמשך על ידי סוסים והוביל את ארונם של המתים. לאחר המצאת המכונית, בראשית המאה ה-20, הוחלפו המרכבות הללו ברכב ממונע ועם הזמן הפכו רכבי הלוויות מרווחים, מפוארים ויוקרתיים. מכוניות רולס רויס וקדילאק שימשו לרבים מ"קרונות המתים" הממונעים הללו.

המנהג שהחל במרכבות והמשיך למכונית הלוויות המודרנית הוא להשאיר חלונות גדולים בחלק האחורי של הרכב, על מנת שמשתתפי הלוויה יוכלו לצפות במת העושה את דרכו האחרונה.

היום משמשים לצד הרולס רויס פנטום גם דגמים של מרצדס, לקסוס, מזראטי ופורשה, לצד הכוכבת החדשה, השקטה והמתאימה כל כך לאירוע דומם שכזה - מכונית הטסלה החשמלית, זו שרבים בכל מקרה אומרים עליה ש"היא מכונית סוף הדרך"...


הנה קטעים מההיסטוריה של רכב הלוויות:

https://youtu.be/Fe9dZ3UY0FE


נהג רכב לוויות מציג ומסביר על רכבו:

https://youtu.be/vE1cB0fejEw


כך מסבים יגואר למכונית לוויות:

https://youtu.be/dz_48vPOyTs


אופני לוויות בצרפת:

https://youtu.be/omnbh6583As


סרטון קצת מפחיד על ביקור במבנה לוויות נטוש עם רכב בחצר:

https://youtu.be/qTbarpZ3De4


וסרטון תיעודי על תולדות מכונית הלוויות:

https://youtu.be/REQJm0CXwiQ?long=yes


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.