» «

מנקי נקו

מנקי נקו
מיהו החתול המזמין של יפאן?המבקרים בטוקיו נדהמים בדרך כלל לגלות כמה החתול הוא חיה אהובה ונפוצה בעיר. "מנקי נקו" (maneki neko), בעברית "חתול מזמין", הוא דמות מפוסלת של חתול, פופולארית מאד ביפאן. החתול נחשב ביפאן לחיה שמזמינה מזל טוב, שמחה, ממון וכדומה. זו הסיבה שהיפאנים מציבים את דמות המנקי נקו פעמים רבות בפתחי חנויות, בתי מלון, מסעדות וכיוצא בזה. הם קוראים לזה ביפאנית "מנקי נקו".

כנראה שהמנקי נקו נולד אי-שם לפני המון שנים. האגדה מספרת על אישה זקנה ועניה שנאלצה למכור את החתול שלה בשל המחסור הקשה שממנו סבלה. בלילה הופיע החתול בחלומה וביקש ממנה לפסל את דמותו. היא אכן פיסלה אותו ותוך זמן קצר קנו אותו ממנה. אז היא הכינה אחד אחר וגם הוא נחטף. לאחר שהחלה להכין כמה נוספים והם נחטפו מיידית היא החלה לייצר המון פסלים של החתול שלה והיא התעשרה מהם. כך היא הייתה הראשונה שהחתול הזה הביא לה לעושר ולאושר ומאז היפאנים אוהבים אותם.


הנה סיפור המנקי נקו:

http://youtu.be/XSkFDI_Hzj4


והמזל הטוב שהיפאנים זוכים לו בזכות החתולים הללו:

http://youtu.be/2PTGBOT_tmI


אגדה אחרת על נסיך עשיר שתפש מחסה מתחת לעץ בעת סופת רעמים. החתול של הנזיר העני ממקדש סמוך נראה כמזמין אותו מזמין אותו והוא צעד אחריו. מיד אחרי שהלך ממנו, נפגע העץ מברק והנסיך אסיר התודה על הצלת חייו, התחבר עם בעליו של החתול, הנזיר העני. הוא תרם למקדש וכך הוא החל לשגשג. ואגב, לזכר החתול הזה נבנה המנקי נקו הראשון:

http://youtu.be/e6VR6V0eZUQ


ומוזיאון המנקי נקו:

http://youtu.be/mVkow5o-Qh4


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.