» «

מסוק האפאצ'י

אפאצ'י
מה סיפורו של מסוק האפאצ'י?


"המוות השחור" של התעופה הוא האפאצ'י (Apache), מסוק קרב (מסק"ר) בעל עיצוב אגרסיבי ויכולת צבאית מפחידה, שיותר מזכירה טנק מעופף מאשר מסוק. אבל למעשה נולד מסוק הקרב הזה כדי להשמיד טנקים ולא להידמות להם.

יש המכנים אותו "מוות מעופף", כי ממש כמו טנק שעולה לעמדה, יורה ונעלם מאחורי רכס הרים, מסוק האפאצ'י יכול להציץ לרגע, לשגר טיל ותוך שנייה לשוב ולהסתתר מאחורי המחסה, עד שהוא יגיח ממקום אחר.

זהו מסוק הקרב המפורסם ביותר בעולם כרגע. זהו מסוק תקיפה בעל כוח אש עצום, שנולד ב-1975 ופועל בזירות קרב מאז שנות ה-80. הוא גם מתוחכם מאוד ביכולת הלוחמה שלו, למשל בתותח העוצמתי שלו, שנשלט לפי תנועת הראש של הטייס. זה מאפשר לו לזהות מטרה בזווית העין ולהשמיד אותה מבלי שיצטרך לסובב את המסוק או לשנות את כיוון הטיסה שלו.

המסוקים הללו התפרסמו בסרטוני טלוויזיה ממלחמת המפרץ, בהם נראו בקרבות נגד הצבא העיראקי, כשהם מנהלים לוחמה ביחידות שריון עם טנקים עיראקיים.

אבל האפאצ'י הוא גם מכונה מוגנת ביותר. יש לו למשל שני בתי מנוע נפרדים, שגם אם אחד מהם נפגע, הוא יוכל להמשיך במשימה עם השני בלבד. גם לוחות השריון שמצפים את חלקו התחתון ומגינים עליו מפני תותחים נגד מטוסים, או תא הצוות שלו שמוקף בהגנת טיטניום מטורפת - החבר הזה בא לספק לטייסים את הסחורה ולשמור עליהם בחיים, ללא פשרות.


הנה היתרונות של מסוק התקיפה האמריקאי אפאצ'י (עברית):

https://youtu.be/jmddE0U4nTQ


טייסת מסוקי אפאצ'י במלחמת לבנון השנייה (עברית):

https://youtu.be/vW8qsZz4738


וטיסה במסוק אפאצ'י:

https://youtu.be/b2Vjr_trYXE


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.