» «

מערה הקרח של נינגוו

מערה הקרח של נינגוו
מהי מערת הקרח הנצחי?מערה הקרח של מחוז נינגוו (Ningwu ice cave), שבסין, היא מערת קרח מרשימה ויפה, שנמצאת במחוז נינגוו (Ningwu) שבהר לויאשאן (Luyashan). זוהי מערת הקרח הגדולה ביותר בסין ומהגדולות באסיה.

אבל זו לא הסיבה שהמערה נחשבת לייחודית ביותר. הייחוד של "וואניאנדונג" היא שבמהלך השנה, הקרח שבתוכה אינו מתמוסס כלל. במילים אחרות - המערה תמיד עטופה בקרח.

מערות קרח אחרות מתמוססות במהלך עונת הקיץ. אבל מערת נינגוו, בת ה-3 מיליון שנה, לא נמסה לעולם, גם לא בחודשי הקיץ, כשהטמפרטורות בסביבתה מגיעות ל-20 מעלות צלזיוס.

חלק מההסבר לקיפאון התמידי ששורר בה נעוץ בצורתה החרוטית של המערה. בעוד האוויר הקר נכנס אליה מבחוץ, האוויר החם שבה עולה למעלה ויוצא מראש המערה כל הזמן. בצורה כזו נשארת הטמפרטורה בה כל הזמן נמוכה מאד, מתחת ל-0 מעלות צלזיוס, טמפרטורת הקיפאון.

פרטים מעניינים אחרים הם שהמערה הזו, שעומקה הוא 84 מטרים, מכילה אלפי נטיפי קרח מרשימים, שמוארים במאות נורות בשלל גוונים ויוצרים מראה מרהיב עין. חוץ מיופיים המהפנט, אגב, הנטיפים תורמים גם הם לשמירת הטמפרטורה הנמוכה שבתוך המערה.


הנה סרטון של מערת הקרח היחידה בעולם, שנשארת קפואה גם בקיץ:

https://youtu.be/f_imEwZijvM


הסבר על האופן שבו נשמר הכפור שבמערה:

https://youtu.be/UndyDkHOxP4


ועוד הסבר על המערה המיוחדת והיפה הזו:

https://youtu.be/2ZbbvVTAV2s


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.