» «

מקצוע

מקצוע
איך בוחרים מקצוע?בחירה של מקצוע היא עניין לא פשוט. מעט מאד החלטות הן כל כך משמעותיות לחיינו, כבחירת העיסוק שלנו. יש כאלה שיודעים מגיל צעיר מה יעשו כשיהיו גדולים וברור להם מה ילמדו. אחרים לא יודעים ובוחרים מאוחר מאד. לעיתים הם אפילו לא בוחרים וזה פשוט קורה, עובדים במקום זמני כלשהו וממשיכים וממשיכים והחיים קובעים להם את הקריירה.

כשבוחרים מקצוע לעתיד, כדאי לשאול את עצמנו מה אנו אוהבים לעשות, במה אנחנו מתעניינים ומה גורם לנו סיפוק. אנשים שאוהבים שקט ולבד, סביר שלא ייהנו לעבוד עם קהל או אנשים רבים. מי שאוהבים לטייל ולנסוע, לא יתחברו לעבודה משרדית, שתמיד מתבצעת בין ארבעה קירות. מי שלא מסוגל לראות דם, כנראה לא ייהנה ללמוד רפואה ומי שלא מתלהב משיעורי חשבון ומתמטיקה, ממש לא ירצה לבלות את חייו בחשבונות, כמו שעושה רואה חשבון או מנהל חשבונות.

"מי שעושה את מה שהוא אוהב לא יעבוד ולו יום אחד בחייו".

זו אמרה חשובה וכל כך נכונה בנושא. המשמעות שלה היא שמי שיעבדו במה שהם אוהבים, כה ייהנו מהעבודה, עד כדי כך שלא ירגישו שהם עובדים קשה. גם אם היא תהיה מפרכת, העבודה הכי קשה בתחום שאתם אוהבים תהיה גם תענוג בשבילם!

בקיצור, פקחו עיניים. שאלו מבוגרים ונסו להבין מה אנשים עושים, ממה הם נהנים בעבודתם ומה גורם לכם לתחושה של קנאה... הביטו באאוריקה בתגית "מקצועות" והכירו כל מיני עיסוקים ושטחי פעילות. אם תגלו שאתם מקנאים במישהו על עבודתו - בדקו ולמדו עליה. די סביר שתהנו ממנה ותרצו לעסוק בה כקריירה. אם אתם גם מתאימים לה מבחינת היכולות והכשרונות שלכם - זה יכול להיות בינגו!


הנה סרטון פרסום שמדגים שיקולים של סטודנט בבחירה של המקצוע שלו (עברית):

http://youtu.be/-4GfUqT2eNE


יש כאלה שהכי חשובה להם משכורת טובה (עברית):

http://youtu.be/lF9I8BbnDpk


מובטלים רוצים לעבוד במקצוע שלהם - בהומור (עברית):

https://youtu.be/H8zrBtK_V_E


ובחיוך - על בעלי מקצוע שעובדים במקצוע הלא נכון (עברית):

https://youtu.be/QEakSlaLjdU


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.