» «

ניחוש העתיד

קלפי טארוט
מהם קלפי טארוט?קלפי טארוט (Tarot) הם קלפים שמשמשים לרוב לקריאת עתידות. מיסטיקנים ומגידות עתידות משתמשים בקלפים אלו כדי לומר לאנשים דברים על חייהם, לסייע בעזרה לבעיותיהם ולנבא את עתידם. בלשון עממית זה נקרא "לפתוח בקלפים".

מקורם של רוב הציורים שעל קלפי הטארוט הם בקלפים הקדומים שהגיעו מהמזרח. חלקם צוירו על ידי המוסלמים, שנהגו לשחק בקלפים כבר במאה ה-11 לספירה. יש ציורי טארוט שאפילו מגיעים מהודו ומסין הקדומות, האזורים שבהם הומצאו הקלפים במאה ה-8 לספירה.


הנה ההיסטוריה של קלפי הטארוט:

http://youtu.be/py2GgUyFI4Y


איך לקרוא את קלפי הטארוט:

https://youtu.be/-phaUChto9o


ארבעת היסודות של הטארוט:

https://youtu.be/2tZRiNLYsJw


ותכנית חינוכית עם מדען שמסביר הכל על קלפי טארוט (עברית):

http://youtu.be/y9CBNS0Dne8?long=yes
מגדת עתידות
מהי מגדת העתידות ומהו כדור הבדולח?מגדת עתידות היא בעלת מקצוע שאומרת לאנשים את גורלם בעתיד. המקצוע הזה קשור במיסטיקה ושורשיו הם עוד בעולם העתיק. כבר בתקופה הקלאסית ואולי אף לפניה, רצו היוונים והרומאים לדעת מה צופן העתיד. באותה תקופה נעזרו קוראי העתידות בכדורי בדולח, בהם נעזרו לניבוי ולפירוש חלומות.

אנשים שיודעים לחזות את העתיד הם לרוב אנשים שעוסקים במשהו מסתורי ורבים חושדים שהדברים אינם אמיתיים. מצד שני, רבים מעידים שנעזרו במנחשי עתידות ולמדו דברים חשובים שסייעו להם לקבל החלטות חשובות ונכונות בחייהם.

יש מנבאי עתידות שרואים את העתיד באמצעות קריאה בקפה, אחרים בוחנים את כף היד של הלקוח או פותחים לו חבילת קלפים ומנחשים את העתיד. ויש העושים את השימוש המפורסם בכדור בדולח.

כדור בדולח נקרא בעבר גם "כדור המכשפות". כבר אלפי שנים שהוא משמש אמצעי נפוץ לחיזוי עתידות. האמונה היא שניתן לראות דרכו אירועים עתידיים, לצד חזיונות, סמלים ומידע על אדם ועל הסובבים אותו.

לפי המיסטיקנים, כדור הבדולח הוא מעין תווך, או צינור, שמקשר בין העולם החומרי הרגיל לעולם הרוחני. מבט ממושך בכדור הבדולח מכניס את המתקשר או את מגדת העתידות למצב של תודעת-על, שנקרא טראנס. במצב כזה הוא מתקשר עם ישויות עליונות, תוך התנתקות זמנית מעולם החומר.

אגב, כדור הבדולח, בניגוד לשמו, לא עשוי מקוורץ קריסטל, אלא מזכוכית או בדולח, שהוא מעין זכוכית עם מתכת כבדה, דוגמת עופרת.

חברת מיקרוסופט פיתחה ב-2014 את מה שהיה מעין "כדור בדולח דיגיטלי", ניסיון יפה שכבר לא מתקיים, לייצר מערכת לניבוי התפתחויות בתחום המדיני, טכנולוגי, חברתי ועוד.

כך או כך, יש מי שמאמינים שניתן לראות בכדור הבדולח את העתיד. אנחנו מאמינים שהוא פשוט יפה.


הנה סרטון שבו מגדת עתידות מתארת את עבודתה (עברית):

http://youtu.be/ou7LnaCuEvc?t=5s


ופרק מהסדרה שבה קופיקו מחליט להיות מנחש עתידות (עברית):

http://youtu.be/04ELfhqvikk


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.