» «

פיסול בוטני

פרח הצמר הסיני
מהי תרמית השורשים האנושיים?לא מעט אתרים באינטרנט מפיצים את תמונות השורשים האנושיים של "פרח הצמר הסיני" (Chinese Fleeceflower). האם הם אמתיים?

אמנם יש טכניקות של "פיסול בוטני" ופה ושם אפשר למצוא צורה מוכרת אקראית בשורשי צמחים כמו הג'ינג'ר, אבל כאן זה נראה מוגזם. מדובר בשורשים שנראים אנושיים לפרטי פרטים. תמיד מצורף לזה סיפור על איזה איכר סיני ששלף החוצה את שורשיו של "פרח הצמר הסיני" (Chinese Fleeceflower) וראה מולו "תינוק" מוזר שיצא מבטן האדמה, או דמויות של גבר ואישה, על כל הפרטים הגופניים שלהם...

לא חייבים להאמין בזה מיד. אם רוצים לבחון את זה, צריך לבדוק קודם כל איך זה מתועד. התופעה של זיהוי צורות בדברים מוכרת בפסיכולוגיה כ"פראידוליה". המושג מתייחס לזיהוי של דברים מהעולם שלנו בפרחים או בעצמים אחרים והתופעה הזו מזמינה גם כאן התפעלות רבה ופליאה על העולם המופלא שיוצר דברים כאלה.

יתכן שתופעות אקראיות של דמיון לבני אדם קיימות בשורשים מסוימים של צמחים. אבל תופעה שיוצרת שורשים כמו אלו שמופיעים בתמונות מסוימות היא לכל הפחות מתיחה מסוגננת בחסות תוכנת הפוטושופ הקרובה למקום מגוריהם. אין שום מידע מחקרי על צמח ששורשיו כאלה ובאופן לא מוזר כל התמונות עם השורשים הללו נראים מוזרים וחזקים על עצמן בדיוק בכל אתר שמדווח עליהם.

לא צריך להאמין לבדייה הזו. מדובר לדבריהם בצמח ששורשיו נראים כמו בני אדם, אבל באופן תמוה הסרטונים היחידים שבהם רואים אותם הם בטורקית, סינית ורוסית. לא סימן לתופעה אמתית מדי.


הנה סרטון התמונות של "פרח הצמר הסיני":

http://youtu.be/Dqu_HmzHPqA?t=40s


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.