» «

צבעי שמן

צבעי שמן
מה היה היתרון של צבעי השמן בציור?צבעי השמן (Oil paint) החליפו את צבעי הטמפרה כצבעים המועדפים על הציירים לציוריהם. מייצרים אותם על ידי מעיכה וריסוק של מינרלים שונים מהטבע וערבוב של האבקה עם שמן.

צבעי השמן הומצאו בתקופת הרנסאנס. צבעים אלה הם עשירים בגוונים שלהם ומתייבשים לאט יותר מצבעי הטמפרה העתיקים, שהיו מוגבלים ופחות עשירים. הדבר הפך את צבעי השמן נוחים יותר לעבודה ועזים יותר בתמונות שנוצרו מהם.


הנה תולדות והתפתחות צבעי השמן:

https://youtu.be/MyhoPD3hA9M


כך מציירים בצבעי שמן:

https://youtu.be/1UgjxeAPq_A


כך תוכלו לייצר בבית צבעי שמן, אך תמיד ביחד עם מבוגר:

https://youtu.be/qiGNCdCSL3U
צבע שמן
מהם צבעי השמן?צבעי שמן הם צבעים ששימשו ציירים במשך שנים רבות. צבעי השמן הם פיגמנטים (צבענים, צבעים טבעיים שיש להם גוון מסוים) שעורבבו בשמן. צבעי השמן הם צבעים עשירים יותר מצבעי הטמפרה, שהיו לפניהם, אך הם מתייבשים לאט יותר.

תכונות צבע השמן הסופי, כמו הגוון שלו וזמן ההתייבשות שלו, נקבעות בדרך כלל על פי סוג השמן שבו עורבב הפיגמנט. בדרך כלל משתמשים בהכנת צבע השמן בשמנים כמו שמן הפשתן, שמן פרג, שמן אגוז מלך ועוד.

רבות מהיצירות הגדולות של תולדות האמנות צוירו בצבעים כאלו. אמנם צבעי השמן מוזכרים כבר בימי הביניים אך הם פותחו ונכנסו לשימוש של ממש בתקופת הרנסאנס.

הצבעים הללו התגלו כנוחים לשימוש הרבה יותר מצבעי הטמפרה, מכיוון שהצייר לא נדרש להכינם מיד לפני העבודה, אלא יכול היה להכינם לזמן רב קדימה. יתרון נוסף של צבעי השמן הוא שהם מאפשרים שינויים ועיבוד של הצבע שנצבע במשך זמן. בזכות תכונה זו הצייר לא צריך להוסיף שכבת צבע נוספת כדי לעשות שינויים בציור, כמו שהיה בצבעי הטמפרה, אותם צבעים ששימשו ציירים בימי הביניים.


הנה תולדות הציור בצבעי שמן:

https://youtu.be/MyhoPD3hA9M


הציור בצבעי שמן:

http://youtu.be/IPaN5RRPbcE


כך מערבבים צבעי שמן ליצירת גוונים וצבעים מצבעי היסוד:

http://youtu.be/pRDwuoX43HQ


וכך מציירים בצבעי שמן:

http://youtu.be/1UgjxeAPq_A


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.