» «

צבע שמן

צבע שמן
מהם צבעי השמן?צבעי שמן הם צבעים ששימשו ציירים במשך שנים רבות. צבעי השמן הם פיגמנטים (צבענים, צבעים טבעיים שיש להם גוון מסוים) שעורבבו בשמן. צבעי השמן הם צבעים עשירים יותר מצבעי הטמפרה, שהיו לפניהם, אך הם מתייבשים לאט יותר.

תכונות צבע השמן הסופי, כמו הגוון שלו וזמן ההתייבשות שלו, נקבעות בדרך כלל על פי סוג השמן שבו עורבב הפיגמנט. בדרך כלל משתמשים בהכנת צבע השמן בשמנים כמו שמן הפשתן, שמן פרג, שמן אגוז מלך ועוד.

רבות מהיצירות הגדולות של תולדות האמנות צוירו בצבעים כאלו. אמנם צבעי השמן מוזכרים כבר בימי הביניים אך הם פותחו ונכנסו לשימוש של ממש בתקופת הרנסאנס.

הצבעים הללו התגלו כנוחים לשימוש הרבה יותר מצבעי הטמפרה, מכיוון שהצייר לא נדרש להכינם מיד לפני העבודה, אלא יכול היה להכינם לזמן רב קדימה. יתרון נוסף של צבעי השמן הוא שהם מאפשרים שינויים ועיבוד של הצבע שנצבע במשך זמן. בזכות תכונה זו הצייר לא צריך להוסיף שכבת צבע נוספת כדי לעשות שינויים בציור, כמו שהיה בצבעי הטמפרה, אותם צבעים ששימשו ציירים בימי הביניים.


הנה תולדות הציור בצבעי שמן:

https://youtu.be/MyhoPD3hA9M


שיטת הציור בצבעי שמן:

http://youtu.be/IPaN5RRPbcE


כך מערבבים צבעי שמן ליצירת גוונים וצבעים מצבעי היסוד:

http://youtu.be/pRDwuoX43HQ


וכך מציירים בצבעי שמן:

http://youtu.be/1UgjxeAPq_A


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.