» «

קפטן ויליאם קיד

קפטן ויליאם קיד
האם קפטן ויליאם קיד היה פיראט?ויליאם קיד נולד בסקוטלנד והיה לפיראט מהמפורסמים בתקופתו. הוא נודע כשודד ים אכזרי וצמא דם במיוחד. החל משנת 1689 הוא פעל כשודד ים מורשה מהמלכה האנגלית נגד הצרפתים. כיוון שהוא וצוותו לא קיבלו תשלום, אלא אם כן לכדו שלל והם לא הצליחו ללכוד שלל צרפתי, הוא החל לפעול כשודד ים עצמאי. מאוחר יותר הוא נלכד ונשלח להישפט בבית המשפט העליון של חיל הים, על רצח אחד מאנשי צוותו, על פיראטיות ושוד.

במשפט נמצא קפטן קיד אשם ונדון למוות. וכך נתלה ויליאם קיד, שנשכר על ידי בריטניה כדי להגן על ספינותיה של חברת הודו המזרחית, בעוון של פיראטיות.

וכך הוצא ויליאם קיד להורג בלונדון. בביצוע גזר הדין בשנת 1701 הצליחו רק בניסיון השני, להוציאו להורג. גופתו נתלתה בשרשראות כדי להזהיר ספנים מלהפוך לשודדי ים.

מאז קיד מפורסם מאוד ב"אוצר הקבור" שהוא הותיר אחריו כביכול. מאז מותו, חיפשו רבים את שללו, שעל פי השמועות הוטמן במקומות שונים. חלק קטן מהאוצרות שצבר "קיד" אכן התגלו באי גרדינר הסמוך ללונג איילנד בארה"ב.


הנה קפטן ויליאם קיד - הפיראט המתחזה:

http://youtu.be/ikuigezkrwM


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.