» «

קרקע שבעת הצבעים

קרקע שבעת הצבעים
מהי אדמת שבעה הצבעים במאוריציוס?דמיינו אזור טבעי של גבעות חוליות וצבועות במגוון טבעי וססגוני של צבעים, ביניהם אדום, סגול, צהוב, ירוק, כחול ועוד.

אופייה הוולקני של אדמת האי, שבאזור הכפר שאמארל שבאי מאוריציוס, הוא שמייצר את “שבעת הצבעים של שמראל” (Seven coloured earth).

מדובר באחת מתופעות הטבע המיוחדות והמרהיבות באי והיא תוצאה של תופעה גאולוגית נדירה ומעניינת. התקררות בזמנים שונים של סלע וולקני, שחלקים ממנו התקררו בטמפרטורות שונות, יצרו שונות בקרקע הסלעית המחזירה צבעים שונים בזוויות השמש השונות.

התהליך הגאולוגי שיצר קרקע צבעונית שהיא סלעית ולא חולית מביא לכך שמי הגשמים ששוטפים את גבעות שבע החולות הצבעוניים לא משנים את צבעי האדמה והיא לא עוברת תהליכי ארוזיה.

גם המבקרים בגבעות שבע החולות הצבעוניות לא הורסים את היופי הזה. למעשה, אין להם נגיעה לקרקע עצמה והם מהלכים על מסלולי עץ מוגבהים, שנבנו מעל הגבעות ומאפשרים תצפית מעולה בתצורות הצבע הנפלאות, אך כזו המשמרת את היופי הייחודי ללא פגיעה בו.

עדות לעמידות הקרקע בפני מים מפלי שאמארל הסמוכים למקום וניתן לראותם מהתצפית הסמוכה לגבעות הצבע שבמקום.

אגב, עוצמת הצבעים בסרטים ובתמונות השונות נובעים גם מהשעה ביום וזווית השמש בה צולם כל תצלום וגם מפילטרים שבהם משתמשים צלמים מקצועיים לא פעם ומחזקים את הצבעים בצילום.


הנה הסבר על גבעות שבע החולות הצבעוניים:

https://youtu.be/PbiXaHwaIlU


בלוגרים בטיול:

https://youtu.be/WGV-IXAYBYk


תמונות מהמקום:

https://youtu.be/N9qS8SQHLWY


וביקור בקרקע שבעת הצבעים:

https://youtu.be/EF3kc-2rYok


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.