» «

שולחנות

שולחן הקפה של נוגוצ'י
מה מיוחד בשולחן הקפה CL901 של נוגוצ'י?שולחן הקפה מזכוכית שנקרא "נוגוצ'י" (Noguchi coffee table) עוצב על ידי האמן והמעצב היפאני איסמו נוגוצ'י בשנת 1947-8 עבור הרמן מילר. הוא מהידועים והיפים שבין האייקונים המשמשים לשולחנות קפה ואולי אף המוכר שביניהם.

השולחן הזה בנוי בצורה חכמה. העיצוב חופשי אבל עדיין מתוכנן ביציבות רבה, כיוון שמשקל הזכוכית מייצב את שתי הרגליים. ולא לחינם הוא כל כך יפה. איסמו נוגוצ'י שעיצב אותו נהג לומר ש"כל דבר הוא פיסול, כל חומר וכל רעיון".

זה לא במקרה שהשולחן הזה הוא סוג של פסל מודרני, איסמו נוגוצ'י היה פסל נודע והעיצוב היה רק חלק מהאישיות היצירתית שהוא ביטא. הקריירה שלו כללה גם שיתוף פעולה פורה וארוך ימים עם הכוהנת הגדולה של המחול המודרני, מרתה גרהם. נוגוצ'י שימש במשך זמן רב מעצב התפאורה למופעי המחול החדשניים שלה.


הנה שולחן הקפה שעיצב נוגוצ'י:

http://youtu.be/Vtd_b2cz2Nk


הוא "זכה" להמוני חיקויים:

https://youtu.be/Cz-35Ymg-RE


המעצב-אמן ועבודותיו, ששולחן הקפה היא הנודעת שבהן:

https://youtu.be/ihB5sCIvomI


ועוד מעט על האמן:

https://youtu.be/z07UrpTtwgA
שולחן E1027
מה מיוחד בשולחן הצד של איילין גריי?"שולחן צד", שולחן הקפה שעיצבה האדריכלית והמעצבת איילין גריי, או כמו שכינתה אותו "E1027 Table" (שולחן E1027, על שם בית מפורסם שתכננה כאדריכלית ואז עיצבה את כל רהיטיו) הוא אחד הרהיטים המוכרים בתולדות העיצוב.

איילין גריי הייתה מעצבת וארכיטקטית שנולדה באירלנד ופעלה שנים רבות בצרפת. בהיותה לומדת עצמאית (אוטודידקטית) ויוצרת מבריקה, מדגים השולחן הזה את תבונת העיצוב שלה, בשילוב של יופי, שימושיות ואמירה אמנותית מעניינת.

שולחן הקפה של גריי הוא אחד הפריטים המוכרים והנחשקים כיום בעולם ובשל המראה השקוף שלו, תודות לזכוכית והניקל המבריק, הוא מתאים לכל חלל, קטן וגדול.


הנה שולחן הצד של איילין גריי E1027:

https://youtu.be/keibbML-Syc


דוגמן של שולחן:

http://youtu.be/Sbq3skXfVKc


וסרטון עם שולחן הצד המקורי שייצרה איילין גריי ב-1927:

http://youtu.be/CTKbLOvUddk
פיט היין אייק
מיהו מעצב רהיטי השאריות?המעצב ההולנדי פיט היין אייק מעצב מאז שנת 1990 רהיטים שעשויים משאריות. הוא החל כמעצב צנוע עם אהבה לשאריות עץ והתפרסם בארון שאריות העץ שלו ובכיסא השאריות הצבעוני שהופיע כמה שנים אחריו. מאז הוא הגדיל את מגוון החומרים שמהם עשויים רהיטי השאריות שלו ויצר גם ארונות משאריות אלומיניום, ספסלים מצינורות מתכת ישנים ורהיטים שעשויים מאריחים בגודל של 40 על 40 סנטימטרים.

אבל אם מישהו חשב שרהיטי השאריות שלו זולים, הרי שטעות חמורה בידו. רהיטיו של היין אייק יקרים להחריד. עשירי עולם וחברות מצליחות משלמות הרבה כסף כדי להתהדר ברהיטים שעשויים משאריות של חומרים שהיו אמורים כבר מזמן לשכב באשפה ובמזבלות. היין אייק הספיק כבר לבנות מפעל עם 90 עובדים בעירו איינדהובן וממנו הוא משגר את עיצוביו.


הנה סרטון שבו מציג פיט היין אייק את הסטודיו שלו ואת המוצרים שהוא מעצב:

http://youtu.be/GJZB82aciGw?t=44s


אייק מסביר בהולנדית את כל מה שלא הבנתם:

http://youtu.be/qS2XDL7VdOI?t=21s


וכאן היין אייק מציג את יצירותיו והחומרים שאיתם הוא עובד:

http://youtu.be/KTOztOI68jY


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.