» «

שנ"צ

נמנום קפה
מהו נמנום הקפה, הנמנום הטוב ביותר?שתיית קפה ונמנום מיד אחריה היא הדרך הטובה ביותר להתעורר. זה נקרא "נמנום קפה" (Coffee nap) וזו טכניקה מעולה לחדש אנרגיה במהלך היום, במיוחד לאנשים שנמצאים בעבודה ולא יכולים סתם כך לתפוס תנומת צהריים של ממש.

ארוחת הצהריים היא לרוב ארוחה כבדה יחסית, שנוטה להפוך אותנו לרדומים. הגוף משקיע אנרגיה רבה בעיכול האוכל שאכלנו והוא נוטה להיחלש. העייפות גוברת.

מנגד, הקפאין הוא חומר מעורר. לכן כדי להחזיר לעצמם את האנרגיה, במיוחד בשעת השבירה בצהריים, הגיעו חוקרים בריטיים למסקנה שהדרך היעילה ביותר להתעורר היא נמנום מהיר אחרי קפה. הם ממליצים לשתות כוס קפה, לכוון שעון מעורר לרבע שעה בלבד ולנמנם עד רבע שעה, כשהשעון מצלצל.

הרעיון הוא שהשפעת הקפה אינה מיידית ועד שהיא מתרחשת ניתן לתפוס תנומה קצרה ויעילה, שבסופה מתעוררים חיוניים ומלאי אנרגיה, מוכנים להמשך היום.

ואכן, המחקר הבריטי הוכיח בבירור את מה שרבים יודעים כבר זמן רב - נמנום הקפה הזה עושה את העבודה. נמנום קצר ואחריו עירנות מופלאה להמשך היום.


הנה סרטון שמסביר את נמנום הקפה, שמשלב שתיית קפה עם נמנום קצר:

https://youtu.be/CaI5LWj6ams


וכך מעוררת אותנו שתיית הקפה (מתורגם):

https://youtu.be/foLf5Bi9qXs


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.