» «

גלגול נשמות

גלגול נשמות
מה האמת בגלגול נשמות?גלגול נשמות הוא אמונה שנשמתו של אדם שמת יכולה לחזור לעולם כשהיא מתגלמת באדם אחר. יש הטוענים שגלגול הנשמות נועד לתיקון משהו שהמת השאיר, יש טוענים שמעשים טובים או רעים שעשה המנוח יקבעו את הגלגול הבא שלו ואחרים סבורים שגלגול נשמות מתרחש כיוון שהמנוח לא השלים את תפקידו בעולם.

גלגול הנשמות זכה לחיזוקים שוהים במהלך השנים, כשהתגלו תופעות מסתוריות וחסרות הסבר אחר. ביניהן אנשים שדיברו לפתע בשפה זרה שמעולם לא שמעו קודם. אחרים גילו חפצים שאיש לא ידע את מיקומם, מלבד המנוח. והיו גם מקרים שבהם תוארו בפרטי פרטים אירועים שרק המת ידע בפירוט ובדיוק שכזה.

חלק מהמאמינים בגלגול נשמות רואים בו תהליך חד פעמי, אחרים חושבים שהוא מתרחש שוב ושוב, אפילו עד אינסוף. יש גם ויכוח אם נשמתו של האדם תתגלגל תמיד לאדם או שנשמות יכולות להופיע גם בבעלי חיים ובצמחים, כמו שחלק מאמינים.

הדת היהודית רואה את מעשיו של האדם כקובעים את עתיד נשמתו. רק נשמתו של אדם שאין לו חובות נוספים שעליו לתקן בעולם הזה, שבה אל העולם העליון. יהודים שנותרו להם חובות, נאלצת נשמתם, או לפחות חלק ממנה, לשוב אל העולם הזה עד שהתיקון שלה יושלם לגמרי.

גם בהינדואיזם, דת של מעל מיליארד אנשים, מאמינים באמונת גלגול הנשמות. ההינדואיסטים טוענים שנשמת האדם לא תמצא מנוח ותעבור גלגולים שנים, עד שתתמזג עם האל ולא תצטרך לעבור גלגולים נוספים.


כך מסבירים את תופעת גלגול הנשמות בקבלה היהודית (עברית):

https://youtu.be/Se4E8CLwAlc


וילד דרוזי שנשמתו התגלגלה מאדם אחר (עברית):

https://youtu.be/AYxW6g58yS8
מוות קליני
מהו מוות קליני והאם יש חיים לאחר המוות?התשובה אם יש חיים לאחר המוות, או מה בדיוק קורה לאחר שמתים, אינה ידועה לנו עדיין, אבל אנשים רבים שחוו מוות קליני תארו את אשר מה שחוו והחוויות דומות באופן מעורר מחשבה. אחד המקרים המפורסמים הוא של פאם ריינולד, שעברה ניתוח כירורגי בליבה. פאם הגיעה למצב שבו חוותה מוות קליני והוחזרה לחיים.

במהלך הזמן שבו הוגדרה כמתה, פאם הייתה על סף המוות ותיארה מה שהחוקרים מכנים "יציאה מהגוף". העדות שלה ועדויות של רבים אחרים שהיו במצבה מעידות על קיומה של התודעה בנפרד מהמוח, או קיום הנשמה בנפרד מהגוף. בעדותה, פאם ריינולדס תיארה בפירוט את הדברים שראתה כשנשמתה עזבה את גופה, את האנשים שפגשה בעולם שמעבר ועוד.

גם אם נחשוב שהדברים אינם מדעיים ואולי אף שטויות, כדאי להקשיב ולחשוב מה עומד מאחריהם. המוות, כמו החיים, הוא עניין רציני מכדי שנבטל אותו כך.


הנה עדות על חוויית סף המוות של מי שמת מוות קליני וחזר (עברית):

https://youtu.be/VIvaazCjVBY
סן ז'רמן (רוזן)
מי היה הרוזן סן ז'רמן שריתק את העולם?הרוזן סן ז'רמן שחי במאה ה-18 הוא אחת הדמויות המרתקות והמסתוריות בכל הזמנים. הוא היה אדם מוכשר שסיפר לסובבים אותו שהכיר את ישו, מארי אנטואנט ועוד רבים שמזה זמן רב כבר מתו. מאז מותו של הרוזן חוזרות שוב ושוב השמועות על חייו שלא ממש הסתיימו. רבים טוענים שמעולם הוא לא מת והוא עדיין חי. אחרים אגב, רואים בו נוכל..

בחייו הרוזן מסן ז'רמן טען שהוא גלגול של כריסטיאן רוזנקרויץ, מומחה לתורת הנסתר ומי שהיה מייסד אגודת הסתרים המיסטית האגדית "מסדר צלב הוורד". ואם נקשה עוד קצת על הבאים להצביע עליו כאידיוט - בתרבות האירופית היה ידוע סן ז'רמן כאדם מוכשר בצורה לא רגילה - צייר מושלם, לפי עדות חבריו, אלכימאי מבריק, הרפתקן, ממציא, פסנתרן, כנר ומלחין מוכשר.

אבל קודם כל היה ידוע הרוזן הפעלתני סן ז'רמן כמי שאולי מצא את סוד האלמוות וחיי הנצח. זה לא מנע את תפיסתו בלונדון בעוון ריגול וכליאתו למשך זמן מה. בזמן שישב בכלא סיפרו עליו לעיתונות האנגלית שהוא הצליח לפתח סם נעורים שעובד וכל אנגליה התרגשה. בנושא זה סיפרו עליו מכריו שלאורך חייו הבוגרים הרוזן נראה כמי שהשנים לא הזקינו אותו כלל..


הנה סרטון על הרוזן בן האלמוות סן ז'רמן:

http://youtu.be/XneLPn3Opbw


סרטון שסוקר את דמותו המסתורית של הרוזן באריכות:

http://youtu.be/oP97qN5tBBQ


וספר על הרוזן המסתורי החוזר שוב ושוב אל העולם:

http://youtu.be/JHnLzzCMlH0


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.