» «

סידני ריילי

סידני ריילי
מי היה אלוף המרגלים?סידני ריילי (Sidney Reilly) היה מרגל בריטי שריגל בתחילת המאה ה-20 עבור אנגליה ביפאן, בגרמניה וברוסיה. אבל במקביל, הוא הציע את שירותי הריגול שלו גם לאותן מדינות שבהן ריגל. כך יצא שהאיש שיחק בין 4 גופי ריגול שונים, כשהוא סוחר עם כולם במידע מודיעיני שהוא משיג.

חייו די לוטים בערפל אבל הסברה אומרת שכפי הנראה נולד ריילי למשפחה יהודית באימפריה הרוסית והיגר למערב בבגרותו. הוא נתפס ברוסיה וב-1925 הוצא להורג, בלא שהודה שהוא מרגל.

את הכינוי "אלוף המרגלים" (Ace of Spies) הוא קיבל עוד בחייו, אבל הוא נודע אז רק למכריו בשירות החשאי. הכינוי הזה, שהוצמד לו אז, הופץ בקרב הציבור עם סדרת הטלוויזיה בשם זה, שהפכה את דמותו למפורסמת בכל העולם.

יש הטוענים שג'יימס בונד, הסוכן והמרגל הקולנועי המפורסם מספריו של איאן פלמינג, הוא דמות המבוססת על דמותו ועל חלק מפעולותיו של המרגל סידני ריילי. יש כמובן גם סברות אחרות, כולל אחת שמתעקשת שההשראה לבונד היא דווקא הסוכן הרוסי דמיטרי ביסטרוליוטוב, אבל ריילי זכה ,כך או כך, להפוך למיתוס של מרגל גדול מהחיים.


הנה קיצור עלילותיו של ריילי:

https://youtu.be/aD1GO9kKrng


פירוט עלילותיו של אלוף המרגלים, סידני ריילי:

https://youtu.be/rgvowBNy0os


והרצאת וידאו על "האס של המרגלים":

https://youtu.be/BnTE7d8rGo4?long=yes


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.