» «

מוסטנג

מוסטנג (סוס)
מאיפה הגיעו סוסי המוסטנג לאמריקה?
מהם סוסי המוסטנג הפראיים של אמריקה?
מה מקורם של סוסי המוסטנג באמריקה?


סוסי המוסטנג הם סוסי פרא ששועטים במרחבי המערב הפרוע של ארצות הברית. מקורם של סוסי המוסטנג הוא בסוסים שהובאו לאמריקה על ידי הכובשים הספרדים במאה ה-16. לאחר שסוסים רבים ברחו או שוחררו במאות הקודמות ובמיוחד בנהירה הגדולה למערב ארה"ב, הם החלו להתרבות בטבע למיליוני סוסים והפכו פראיים ולא מבוייתים. עד שהחוק האמריקאי החל להגן ולשמר אותם, במאה הקודמת, הם ניצודו בהמוניהם בארה"ב.

מקור המילה "מוסטנג” מספרדית-מקסיקנית ופירושה "בקר שברח והפך פראי".


הנה סוסי המוסטנג הפראיים:

http://youtu.be/tOv9RluGDoQ


הנה אדם שמשמר את סוסי המוסטנג:

http://youtu.be/AzIKZP-iIcM


הנה שמורות מיוחדות לסוסי הפרא הללו:

http://youtu.be/osOgH7mMEgg


הנה סרט תיעודי על סוסי המוסטנג של אמריקה:

https://youtu.be/G7lpkPlTe78?long=yes


ועל המפגש איתם:

https://youtu.be/XCoPTr63bJg?long=yes
בוגאטי 57SC
מהי המכונית הכי יקרה בעולם?למכונית הבוגאטי 57 SC יש מראה מדהים, מהירות של כמעט 200 קילומטרים לשעה ומנוע של 200 כוחות סוס, שב-1936 נחשב מנוע חזק במיוחד.. היא נחשבת מכונית-העל הראשונה בהיסטוריה, רכב ששילב יופי ייחודי וביצועי-על לתקופתו.

הבוגאטי 57SC היא המכונית היקרה בתבל. בתור אחת המכוניות היקרות בעולם, רק לאספנים בעלי ממון כבד יש אחת כזו. למעצב העל האמריקני ראלף לורן יש את הבוגאטי היקרה ביותר שנמכרה אי-פעם, מדגם SC57 אטלנטיק, שיוצרו רק 3 ממנו. היא נמכרה לו במחיר של 40 מיליון דולר. זהו מחיר של 23 מכוניות בוגאטי וויירון החדשות או 139 מכוניות פרארי נחשקות, או 2500 מכוניות משפחתיות רגילות!


הנה סיפורה של הבוגאטי 57 SC:

http://youtu.be/6vk16a8Cp1A


והנה מכונית הבוגאטי 57 SC אטלנטיק, של מעצב העל האמריקני ראלף לורן:

http://youtu.be/HUpoU0ZOhak
טריומף הרלד
איך הטריומף הרלד הפכה למכונית ספורט בגרושים?
בשנות השישים יצאה יצרנית רכב בריטית ודי משעממת עם הברקה אחת. חברת טריומף הוציאה דגם פופולארי ומצליח שנקרא טריומף הרלד. הוא לא היה מדהים אבל הטריומף הראלד היה רכב נוח לתחזוקה, עם מנוע שנפתח לחלוטין וקל לטפל בו לבד. אבל בראש ובראשונה הוא היה רכב שאפשר לאנשים רגילים לרכוש מכונית ספורט משלהם, או לפחות להרגיש מכונית ספורט.

רק בעיה אחת הייתה לרוכשים. הטריומף הרלד הייתה אמנם מכונית קטנה וספורטיבית, עם שתי דלתות ומנוע קטן של 1200 סמ"ק, אבל דגם הספורט, שהיה בו גג נפתח לגמרי והרגיש ממש כמו מכונית ספורט פתוחה וצעירה, עלה הרבה מאד כסף. קצת כמו הפורד מוסטנג הנערצת של אותן שנים. התוצאה הייתה שאנשים קנו טריומף הרלד בדגם סלון, עם הגג הרגיל ונסרו את החלק העליון שלו. כך הם הפכו אותו ברגע לדגם ספורט נערץ ומעורר קנאה..


הנה הטריומף הרלד של אותן השנים:

http://youtu.be/Q8T-lrLXtVU


טריומף הרלד שנחתכה בגג:

http://youtu.be/kNcKsJ0zk-c


אספן נוסע על הטרנטה שלו:

http://youtu.be/cjAnM662U7w
פורד מוסטנג
מה הפך את הפורד מוסטנג לאגדה?לא היו הרבה דגמי מכוניות שעוררו כל כך הרבה רגשות כמו פורד מוסטנג. זו הייתה מכונית מצליחה, שכבר ביומה הראשון נמכרו 22 אלף יחידות ממנה. שמה של המוסטנג נגזר משמם של סוסי הפרא ששעטו במרחבים של המערב הפרוע. היא אכן נתנה לרבים תחושה של חופש ועוצמה. זו הייתה אחת המכוניות המצליחות באמריקה והפכה לסמל של תקופה ולאייקון תרבותי ומוטורי. כבר בשנה הראשונה מכרה חברת פורד יותר מפי 4 ממה שתכננה למכור ובסך הכל נמכרו לאורך השנים מעל 9 מיליון רכבי מוסטנג. לאחרונה יצאו דגמים חדשים שלהם.

אגב, בשנים האחרונות, לרגל חגיגות ה-50 להולדת מכונית המוסטנג, הציבו מכונית כזו בקומה ה-86 של בניין האמפייר סטייט בילדינג בניו יורק. היא פורקה והועלתה לקומה הגבוהה ושם הורכבה מחדש.


סרטון הפרסומת המקורי:

http://youtu.be/n0y-Ur7NU_0


הדגם החדש של הפורד מוסטנג:

http://youtu.be/Jr1sF0G2h8Y


כמה ביצועים מרהיבים של הפורד מוסטנג הישנה:

https://youtu.be/5qanlirrRWs


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.